Need Help?
Call an heating expert on 01282 429061
Need Help?
Call an heating expert on 01282 429061
| Orientation | Horizontal Orientation |
|---|---|
| Brand | Kartell |
| Width | 1400 mm |
| Height | 400 mm |
| Type | Double Panel Double Convector Radiator (Type 22) |
| Manufacturer Warranty | 10 Year Guarantee (T&C’s Apply) |
| Weight | 29.50 kg/M |
| Heat Output Watts | 2390 W |
| Heat Output BTU | 8155 |
| Colour | White |
| Manufacturer Part No | D414K |